Çin Takvimi İle Cinsiyet Hesaplama | Sen iste o hesaplasın!

Çin Takvimi İle Cinsiyet Hesaplama

Çin Takvimi’nin geçmişi yüzlerce yıl öncesine dayanmakta olan köklü Doğu Asya inanışlarından gelmektedir. Bilimsellik açısından herhangi bir kanıtı olmayan bu konu halk tarafında oldukça fazla rağbet görmektedir. Sadece Çin’de değil birçok ülkenin sahip olduğu inanışlara göre bu tür cinsiyet tahmin etme yolları denenmektedir. Kültürden kültüre göre değişmekte olan cinsiyet tahmin etme yolları, Doğu Asya kökenlerinde Çin Takvimi kullanılarak yapılmaktadır. Geçmişte o döneme ait bilginler tarafından ortaya atılmış olan bu inanışlar günümüzde merak ya da eğlence amaçlı sebeplerden dolayı ilgi görmektedir. Cinsiyet tahmin etme konusunda benzeri birçok yöntem bulunsa da Çin Takvimi İle Cinsiyet Hesaplama işlemleri bu yöntemler arasında en çok rağbet gören ve birçok kişi tarafından denenmekte olan bir yöntemdir.

Çin Takvimi Doğru Mudur?

Çeşitli kaynaklar üzerinden Çin Takvimi ile cinsiyet hesaplama yöntemi hakkında birçok farklı tahmin oranına ulaşmak mümkündür. Kimi kaynaklar bu tür yöntemleri tamamen saçma görürken, kimi kaynaklar bu yöntemi deneyerek doğru sonuca ulaşan birçok aile üzerinden örnek vermektedir. Fakat bilimsel açıdan herhangi bir kanıtlanabilirliği olmayan bu konu ile ilgili olarak kesin bir şekilde doğru olduğu kanısına varılamamaktadır.

Çin Takvimine Göre Dikkat Edilmesi Gereken Yaşlar

Çin Takvimi ile cinsiyet hesaplama işlemleri gerçekleştirilirken dikkat edilmesi gereken şey annenin o anki yaşı ile bebeğe hamile kalınan aydır. Bugüne kadar yapılan hesaplamalar üzerinden çıkartılmış olan tabloya göre erkek çocuğa en çok hamile kalınan yaşın 18 olduğu göze çarpmıştır. Yani 18 yaşında hamile kalan kadınların, bu tabloya göre erkek çocuk dünyaya getirme olasılığı, kız çocuk dünyaya getirme olasılığından çok daha fazladır. Bununla birlikte en çok kız çocuk dünyaya getirme olasılığı, 21 yaşında olan anne adaylarında görülmüştür. Hazırlanmış olan bu tabloya göre 21 yaşındaki bir kadının Ocak ayı haricinde olan aylarda doğum yapması halinde kız çocuk dünyaya getireceği söylenmektedir. Bununla birlikte yine aynı tablo üzerinden ulaşılan tablo üzerinden konuşacak olursak, erkek çocuk dünyaya getirmek isteyen kadınların 30 yaşında hamile kalması halinde erkek çocuk dünyaya getirme olasılığının da artacağı söylenmiştir.

Çin Takvimi İle Cinsiyet Tahmininin Kolay Olma Sebebi

Gerçek Çin Takvimi bugün Çin’in Pekin şehrinde yer alan bir üniversitede saklanmaktadır. Bu takvime internet üzerinden ulaşmanız oldukça kolay olacaktır. Bununla birlikte kendi yaşınıza göre doğacak olan bebeğinizin cinsiyetini hesap etmeniz de yine aynı şekilde oldukça kolay olacaktır. Fakat bu konuda birçok farklı yöntem kullanılması ve her bir yöntemin birbirinden farklı olması da kafaları karıştırmaktadır. Örneğin, Çin Takvimi İle Cinsiyet Hesaplama yöntemlerinden birinde Çin Takvimi ile başlangıç yıllarına göre şu anda bulunduğunuz yaşınıza 1 ya da 2 yıl eklemeniz gerekmektedir. Bireyin kendi yaşına 1 yaş mı yoksa 2 yaş mı ekleyeceği de insanların aklını karıştıran şeylerden biridir. Bununla birlikte Çin Takviminin başlangıç yılları ile ilgili olarak her kaynaktan doğru bir şekilde bilgi edinilmesi mümkün değil. Bu sebeple de anne ve anne adayı olan kişiler genellikle otomatik bebek cinsiyet tahmini sistemlerini kullanmayı tercih etmektedir.

Çin Takvimi İle Cinsiyet Hesaplama Yöntemi

Öncelikle sizlere Çin takvimi tablosunu verecek ve daha sonra bu tablo üzerinden anlatıma devam ederek Çin Takvimi ile cinsiyet hesaplama işlemleri konusunda detaylı bir şekilde bilgi vereceğiz.

Tablo üzerinden de görebileceğiniz gibi Çin Takvimi İle Cinsiyet Hesaplama işlemleri yapılırken bebek doğuracak olan kadınların en erken 18 en geç 45 yaşında olması gerekmektedir. Takvimin sol kesiminde 18 sayısından 45 sayısına kadar dizilmiş olan sayılar görebilirsiniz. Bununla birlikte tablonun üst kısmında soldan sağa Ocak ayından Aralık ayına kadar sıralanmış olan ayları görmeniz mümkündür. Annenin hamile kaldığı yaş ile gebeliğin başladığı ayın kesiştiği bölgede ise doğacak olan bebeğin kız mı yoksa erkek mi olacağına dair sonuç verilmektedir. Bu nedenle de Çin Takvimi İle Cinsiyet Hesaplama işlemleri oldukça kolaydır.

Fakat Çin Takvimi İle Cinsiyet Hesaplama işlemleri yapılırken de dikkat edilmesi gereken bazı konular söz konusu olmaktadır. Örneğin Mart ayı ve sonrasında doğmuş olan kadınların bu yöntemi kullanmadan önce hamile kaldıkları yaşa 1 yaş daha eklemeleri gerekmektedir. Bununla birlikte Ocak ya da Şubat ayında doğmuş olan kadınların yapması gereken şey farklıdır. Bu hususta Çin Takvimi ile cinsiyet hesaplama konusunda yapılması gereken ilk şey doğum tarihinizin Çin yılı başlangıç tarihini öğrenmeniz gerekir. Daha sonra ise doğum tarihinizin Çin yılı başlangıç tarihinden sonra olması halinde yaşınıza 1 yaş eklemeniz gerekecektir. Eğer doğum tarihiniz Çin yılı başlangıç tarihinden bir önce bir tarihse, bu durumda yaşınıza 2 yaş ekleyerek Çin Takvimi İle Cinsiyet Hesaplama yöntemini kullanmanız gerekecektir.

Bu tür tarihsel farklılıkların olma sebebi Çin’de Miladi Takvim kullanılmamasıdır. Aradaki 1 aylık farkın bulunmasından dolayı Çin Takvimi İle Cinsiyet Hesaplama yönteminden faydalanmak isteyen kişilerin ilk olarak kendi doğum yılını ve ayını Çin yılı üzerinden hesaplaması gerekmektedir.

Örneğin Çin yılına göre yaşı 31 olan bir kadının Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Temmuz ve Eylül aylarında dünyaya erkek bebeği getireceği ve Mayıs, Haziran, Ağustos, Kasım ve Aralık aylarında ise kız bebek getireceği beklenmektedir. Çin Takvimi İle Cinsiyet Hesaplama yöntemi sadece cinsiyet öğrenmek için değil aynı zamanda cinsiyet belirlemek için de kullanılmaktadır. Bu yöntemi kullanan kişiler henüz çocuk yapma düşüncesindeyken doğmasını istedikleri cinsiyete göre bebek yapmaya karar verirler. Her ne kadar bu yöntemin hiçbir bilimselliği olmasa da bu yöntem birçok kişi tarafından yüzyıllardır kullanılmakta olup kullanan kişilere göre de doğru sonuç vermektedir. Elbette doğacak olan bebeğin erkek ya da kız olarak doğacak olması da Çin Takvimi İle Cinsiyet Hesaplama yönteminin doğru çıkma olasılığını oldukça yükseltmektedir.

Çin Takvimi İle Cinsiyet Hesaplama!