Kızılderili Burcu Hesaplama | Sen iste o hesaplasın!

Kızılderili Burcu Hesaplama

Eski zamanlarda yaşamış olan Kızılderili bilgeler, Kızılderili burç sistemini tıpkı batı astrolojisindeki gibi 12 değişik burç ile ortaya çıkarmıştır. Kızılderili burçları, yaşam stilini ortaya koyduğu hayvanlardan isimlerini almaktadır. Bu burçlar şunlardır: Yabankazı, Susamuru, Puma, Kartal, Kunduz, Geyik, Ağaçkakan, Mersin Balığı, Ayı, Karga, Yılan ve Wapiti’dir. Peki, Kızılderili burcu hesaplama nasıl yapılır, Kızılderili burçlarından hangisi sizsiniz?

Kızılderili Burcu Hesaplama Nasıl Yapılır?

Kızılderili burcu hesaplama konusu oldukça basit bir mantığa dayanmaktadır. Doğum tarihinizi biliyorsanız aşağıdaki listeden hangi burç grubuna girdiğiniz rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Kızılderili Burçları

Kızılderili burçlarının tarih aralıkları ve bu burçların özellikleri şu şekildedir:

Yabankazı Burcu

22 Aralık ile 19 Ocak tarihleri arasında doğanlar bu burca mensuptur. Yabankazı burcu üyelerinin dingin, yardımsever ve bilge bir lider olabilecekleri iddia edilir. Yabankazı burcunun uğurlu taşı kuvarstır, favori rengi ise beyazdır.

Yabankazı burcuna ait bazı yetenekler ise şunlardır:

Hata yapmamak adına çok çalışır. Evrenin bütün enerjisini kullanabilmek gibi bir yeteneği vardır. Kişiliği sakin bir yapıdadır. Ebeveyn olduğunda oldukça dikkatli ve titiz birisi olur. Lider olma yeteneği vardır. Kusursuzluk takıntısı bulunur, ev hayatında oldukça düzenli ve titizdir. Aynı anda birden fazla işi ve görevi yapabilme yeteneği vardır. Morali bozukken çekingen bir yapıya bürünür ve içine kapanır. Ulaşılması zor, aydınlık bir kişiliği temsil eder.

Susamuru Burcu

20 Ocak ile 18 Şubat tarihleri arasında doğanların mensup olduğu Susamuru burcunun uğurlu taşı gümüştür. Gümüş rengi de yine bu grubun rengi olarak öne çıkmaktadır. Susamuru burcuna ait bazı özellikler şunlardır:

Saygı gören bir kişidir, arkadaşları tarafından sevilir. Duygularını saklama konusunda bir eğilimi vardır. Cazibesine karşı koymak zordur. Yemek yemeyi sever ve oldukça iştahlıdır. İyi bir eş ve iyi bir baba olma potansiyeli yüksektir. Sosyal yardımlaşma konusunda hassas, yardımı seven bir insandır.  Akıllı ve cesur olmasının yanı sıra güvenilir bir dost olarak da ön plana çıkar. Sinir sistemi zaman zaman hassasiyet gösterebilir. Hayal kurmayı sever. Altıncı hissi kuvvetlidir.

Puma Burcu

19 Şubat ile 20 Mart tarihi arasında doğanlar puma burcu olmaktadır. Puma burcunun rengi yeşil iken uğurlu taşı firuzedir. Puma burcu üyeleri duygusaldır ama duygularını çok yansıtmazlar. İnsanlara kolay kolay güvenmezler. Yüksek sezgilere sahip olan puma burcu kişiler aynı zamanda kıvrak zekalıdır. Duyarlı ve hareketli karakterlerinin yanı sıra akıl almaz şekilde büyük hayal güçleri vardır. Zaman zaman anlaşılması zor olan puma burcunun romantik olduğu da biliniyor.

Aladoğan Burcu

21 Mart ile 19 Nisan tarihleri arasında doğanlardan oluşan bir burçtur. Aladoğan burcunun uğurlu taşı opalin, rengi ise sarıdır. Aladoğan burcu bitmek bilmeyen bir enerjiye sahiptir. Daldan dala atlayan ve gelişme kapasitesi oldukça hızlı ve yüksek olan aladoğan burcu açık sözlü ama zaman zaman patavatsızdır. Özgürlüklerini sevmelerinin yanı sıra ileri görüşlü kişilikleriyle de öne çıkarlar. Geniş bir çevreleri vardır, arkadaş canlısıdırlar. Kolay kolay hayır diyemezler, heyecanlı ve coşkulu bir yapıları vardır.

Kunduz Burcu

20 Nisan ile 20 Mayıs tarihleri arasında doğan insanlardan oluşur. Kunduz burcunun uğurlu taşı krisokol iken rengi ise mavidir. Kunduz burcu olan insanlar dengeli ve ağırbaşlıdırlar. Değişimi pek sevmezler, planlıdırlar ve o plana uymak için çaba gösterirler. Bir iş yaparken o işin hem faydalı hem de güzel bir şey olmasını isterler. El becerileri yüksek olan kunduz burcu üyeleri iç huzura önem verir. Kararlı ve dirençli kişilikleri vardır. Evliliği ciddiye alır ve eşine sadıktır.

Geyik Burcu

21 Mayıs ile 20 Haziran tarihleri arasında doğanlardan oluşur. Geyik burcunun uğurlu taşı akik, rengi ise yeşildir. Geyik burcu hareketi sever, oldukça uyanık ve zeki bir yapısı vardır. Durmadan bir düşünceden ötekisine geçer, kafasında sürekli bir şeyler vardır. Güzel olan her şeyi sevebilme potansiyeli olan geyik burcu yaratıcı ve konuşkan bir yapıya sahiptir. Hayattan keyif almayı bilirler ve maceracı kişilikleriyle ön plana çıkarlar.

Ağaçkakan Burcu

21 Haziran ile 22 Temmuz arasında doğanlardan oluşur. Ağaçkakan burcunun uğurlu taşı kırmızı akiktir. Bu burcun rengi ise pembedir. Ağaçkakan burcu gizemli yeteneklere sahip olan, dengeli durumları seven, riskten çok hoşlanmayan, korunaklı yuvaları tercih eden bir yapıya sahiptir. Hırslı kişilikleri vardır ve insanlarla iyi ilişkiler kurabilirler. Sevgi konusunda hassastırlar, kesinlikle bir eşe ihtiyaç duyarlar. Güven konusuna düşkündürler ve güven meselesine çok önem verirler. Huzursuz olduklarında hastalanmaya eğilim gösterirler.

Mersinbalığı Burcu

23 Temmuz ile 22 Ağustos tarihleri arasında doğan Mersinbalığı burcu üyelerinin uğurlu taşı gröna demir, rengi ise kırmızıdır.

Alaycı ama dost canlısı bir kişilikleri vardır. Oldukça cesurdurlar ve egemenlik kurmayı severler. Hareketli yapılarının yanı sıra liderlik potansiyeli vardır ve oldukça zekidirler. Soğuk algınlığı, hazımsızlık ve boğaz ağrısı konusunda hassastırlar. Gerçek duygularını saklarlar.

Bozayı Burcu

23 Ağustos ile 22 Eylül arasında doğan kişilerden oluşur. Ametist uğurlu taşlarıyken erguvan favori renkleridir. Bozayı burcu mantıklı, adalet duygusu güçlü, yalana karşı hassas bir burçtur.  Öfkesini soğukkanlı şekilde gösterir, konuşmayı sever. Sorumluluk duygusu yüksektir. Dürüstlüğe önem verir, zaman zaman çekingendir.

Karga Burcu

23 Eylül ile 23 Ekim tarihlerini kapsar. Uğurlu tası jasper, rengi ise kahverengidir. Karga burcu yardımseverdir, doğayı ve yeşili sever. Ruhsal konuda çok rahattırlar ama çelişkileri ile de ön plana çıkarlar.

Yılan Burcu

24 Ekim ile 21 Kasım tarihleri arasını kapsar. Uğurlu taşı malahit, rengi ise turuncudur. Bu burç uğraştığı işte başarılıdır, iyileştirici güçleri bulunur. Kendi söylediklerini benimsetir ve aydın bir kişiliği vardır. Bitmek bilmeyen enerjilerinin yanı sıra “çekici” sıfatı da onları en iyi tanımlayan noktalar arasındadır.  Soğukkanlı ve gizemlidirler.

Kızılderili Burcu Wapiti

22 Kasım ile 21 Aralık tarihleri arasında doğanlardan oluşur. Bu burcun rengi siyah iken uğurlu taşı obsidiyendir. Wapiti burcu sık ikilem yaşar, bıçak sırtında yürür. Çabuk öğrenir, gururludur ama öfke nöbetleri geçirebilir. Erken olgunlaşır, zaman zaman çok cesurdur. Adalet duygusu kuvvetlidir.

Kızılderili Burcu Hesaplama!