Konut Kredisi Hesaplama | Sen iste o hesaplasın!

Konut Kredisi Hesaplama

Kiradan kurtulup ev sahibi olmak isteyenlerin ya da yeni ve daha güzel bir ev hayaliyle yaşayanların yeni dünya düzeninde bir numaralı tercihi haline gelen konut kredisi, son gelen faiz indirimleri ile birlikte popülaritesini de iyice artırdı. Konut kredisi çeken ya da çekmek isteyen banka müşterileri, konut kredisi nedir, bankaların konut kredisi vermek için şartları nelerdir, konut kredisi başvurusu nasıl yapılır, bütün bankaların konut kredisi faizleri, bütün bankaları ekspertiz ücretleri, konut kredisi hesaplaması nasıl yapılır gibi konularda büyük soru işaretlerine sahipler.

Konut Kredisi Nedir?

Bankacılık sektöründe mortgage kredisi, halk dilinde ev ya da gayrimenkul kredisi olarak da bilinirliğe sahip oaln konut kredisi, ev alacak kadar nakit paraya sahip olmayan tüketicilerin, belirli faizler karşılığında geri ödemek koşulu ile bankadan borç para almasını sağlayan kredi tipidir. Konut kredisi için tüketicinin isteğine göre belirli vadelere (bu vadelere göre faiz oranları değişiklik göstermektedir) bölünerek ödeme planı çıkarılır. Yeni satın aldığı ev için kredi çeken müşterinin satın aldığı eve banka tarafından ipotek konur ve müşterinin konut kredisi borcu bitince ev üzerindeki ipotek kalkar. Müşteri eğer borcunu ödemezse banka, eve el koyma hakkına sahiptir. Konut kredisi, hakkında kredi işlemi yapılan evin değerinin yüzde yetmiş beşini (istisnai durumlarda yüzde seksenini – banka ile inşaat şirketinin anlaşması varsa daha fazla da olabilir) karşılamaktadır. Yani, konut kredisi ile ev sahibi olmak isteyen bireyler, evin değerinin yüzde yirmi beşini nakit olarak ödemek durumundalar.

Konut kredisi çekerken müşteriye banka tarafından iki tip faiz seçeneği sunulur. Bunlar değişken faizli konut kredisi ve sabit faizli konut kredisidir. Değişken faizli konut kredisi, ileride konut kredisi faizlerinin değişmesi durumunda güncel faiz oranlarından faydalanmanızı sağlarken sabit faizli konut kredisi, krediyi çektiğiniz güne ait faiz oranları ile borcunuz bitene kadar ödeme yapmanızı sağlar. Değişken faizli konut kredisi, ilerleyen süreçte konut kredisi faizlerinin düşmesi halinde müşteriye avantaj sağlayacak potansiyeldeyken faiz oranlarının artması halinde müşterinin bütçesine sıkıntı yaratacaktır. Türkiye’de insanlar işlerini garanti altına almak adına çoğunlukla sabit faizli konut kredisini tercih etmektedir.

Konut kredisi hesaplamaya yönelik adımlar daha aşağıda anlatılmaktadır.

Bankaların Konut Kredisi Şartları Nelerdir?

Düşük miktarlı ihtiyaç kredilerinin bile herkese verilmediği bankacılık düzeninde doğal olarak yüksek rakamların söz konusu olduğu konut kredisi dağıtılırken bankalar çok eleyici davranmaktadır.

Konut kredisi çekebilmek için en temel koşul, yasal olarak yetişkin sayıldığınız 18 yaşınızı doldurmuş olmanız. Resmi olarak limit 18 yaş olsa da bankalar genelde yirmi yaşını bitirmiş insanlara konut kredisi vermeyi tercih ederler.

Bir diğer temel şart ise konut kredisi çekecek müşterinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması.

Bankalar, yaşlı müşterilerine de konut kredisi vermeyi pek tercih etmezler. Borcun geri ödenmesi konusunda en garanti tercihi yapmak isteyen bankalar, 65 yaşının üstündeki müşterileri konut kredisi konusunda pek muhatap almazlar.

Yaş ve vatandaşlık ile ilgili temel şartların ardından bankalar gelirinizi belgelemenizi istemektedir. Eğer ki konut kredisi çekmek isteyen ve ücret karşılığında çalışan bir işçiyseniz hem SGK dökümü hem de maaş bordronuzu getirerek bankaya aylık gelirinizi belgelemek durumundasınız. Banka, aktif olarak çalıştığınız yerde en az üç aydır çalışıyor olmanızı isteyecektir. Aktif çalıştığı yerdeki işine yeni başlayan müşteriler, birkaç ay sonra başvurmaları söylenerek geri çevrilirler. Öteki taraftan SGK dökümünde sık sık iş değiştirdiği görülen bireyler de bankalar tarafından pek tercih edilmez. İleride bu kişilerin yeniden işsiz kalıp kredi borcunu ödeyemeyecek olma ihtimali bankanın tercihten uzak kalma konusundaki gerekçelerden biridir.

Kira geliri olan bireylerin ya da esnafların da bankaya aldıkları kiralar hakkında ya da işyerlerinden elde ettikleri gelir hakkında kazanç beyanı yapmaları gerekiyor.

Konut kredisi çekecek müşterinin dikkat etmesi gereken önemli noktalardan birisi de arzu ettiğiniz kredinin aylık taksitinin sizin aylık gelirinizi zorlamayacak şekilde olmasıdır. Bu yönde hesaplamalar yapılırken sadece konut kredisini çeken kişinin değil, ev halkının genel aylık gelirine bakılır.

Bankalar için en ciddi kriterlerden biri de müşteri adayının kredi notudur. Kredi notu, daha önce başka bankalarla ya da başka tip kredilerle muhatap olan insanların bu kredileri ödeme alışkanlıklarını ortaya koyar. Sorunsuz ve zamanında ödeme yapan insanların kredi notları yüksektir. Bankalar önceki zamanlarda çektikleri kredi borçlarını şartlara en uygun şekilde kapatmış müşterileri tercih eder.

Konut Kredisi İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

Konut kredisi için yaşanan başvuru süreci bankadan bankaya değişiklikler gösterebilse de genel işleyişte tüm bankalar ortak noktalara sahiptir. Bankaların arzu ettiği evrakları tam bir şekilde başvuru esnasında bankaya vermeniz durumunda konut kredisi başvuru sürecinin aynı gün içinde tamamlanması gayet mümkündür. Konut kredisi başvurunuzun sonuçlanması ise bir haftaya yakın, belki de daha fazla bir süre alabilir.

Konut kredisi için gerekli olan belgeler hangileridir?

Kimlik yerine geçecek bir evrak (Nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport gibi)

Önemli not: Özellikle genç jenerasyonda Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası yani TC Kimlik NO yer almayan pek nüfus cüzdanı olmasa da orta ve yaşlı kuşakta hala bazı az sayıdaki bireylerin TC Kimlik NO’su nüfuz cüzdanı üzerinde yer almayabiliyor. Bu kişiler, kredi başvurusu yapacakları durumda başvurudan önce kimliklerini yenilemek ve TC Kimlik NO’ya sahip olmak zorundalar.

İkametgah belgesi: Çok kolay ve cüzi ücretler dahilinde her mahallede yer alan muhtarlık binalarından alınabilen bir evraktır. Kimi bankalar, ikametgah belgesi yerine konut kredisi başvurusu yapan kişinin ismine kayıtlı olmak şartıyla herhangi bir faturayı (doğalgaz, telefon, elektrik) da geçerli sayabilir. Kimi bankalar ise hem adınıza kayıtlı bir fatura isterken hem de ikametgah belgesi isteyebilir. Siz işinizi garantiye almak adına bankaya konut kredisi başvurusu yapmaya gitmeden önce ikisini de hazır bulundurmaya çalışın.

Konut kredisi çekmek isteyen kişinin gelir durumunu ortaya koyan evrakların da başvuru sürecinde bankaya teslim edilmesi gerekir. İşçi statüsünde yani bir işyerinde belirli bir ücret karşılığında çalışan kişiler maaş bordrosu ve sigorta dökümleri ile aylık kazançlarını bankalara belgelemek durumundalar. Kira gelirleriyle ya da esnaflıkla geçimini sağlayanlar da bu kazançlarını belgelemek zorundalar.

İşçi olarak çalışan kişilerin maaş hesapları konut kredisi başvurusu yapılacak bankada ise onların sigorta dökümü ya da maaş bordrosu ile gelir belgelemek gibi bir zorunlulukları bulunmuyor.

Son olarak, konut kredisini hangi ev için çekmek istiyorsanız o eve ait tapunun fotokopisini bankaya sunmak zorundasınız. Evin sahibinden tapunun bir nüshasını alıp bankaya teslim etmeniz halinde temel evrakları tamamlamış oluyorsunuz.

 

Bütün Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası’ndan 10 senelik ödeme planı yani 120 ay vade karşılığında konut kredisi almak isteyen müşterilere yüzde 0,95 konut kredisi faizi uygulaması yapılmaktadır.

Aynı bankada 5 sene süreyi içeren yani 60 aylık vadeye sahip ödeme planı için konut kredisi faiz oranı yüzde 0,90 olarak açıklanmıştır.

Halkbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Halkbank’tan 10 senelik ödeme planı yani 120 ay vade karşılığında konut kredisi almak isteyen müşterilere yüzde 0,95 konut kredisi faizi uygulaması yapılmaktadır.

Aynı bankada 5 sene süreyi içeren yani 60 aylık vadeye sahip ödeme planı için konut kredisi faiz oranı yüzde 0,90 olarak açıklanmıştır.

Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Vakıfbank’tan 10 senelik ödeme planı yani 120 ay vade karşılığında konut kredisi almak isteyen müşterilere yüzde 0,95 konut kredisi faizi uygulaması yapılmaktadır.

Aynı bankada 5 sene süreyi içeren yani 60 aylık vadeye sahip ödeme planı için konut kredisi faiz oranı yüzde 0,90 olarak açıklanmıştır.

 

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) Konut Kredisi Faiz Oranları

Türkiye Ekonomi Bankası’ndan 10 senelik ödeme planı yani 120 ay vade karşılığında konut kredisi almak isteyen müşterilere yüzde 0,99 konut kredisi faizi uygulaması yapılmaktadır.

Aynı bankada 5 sene süreyi içeren yani 60 aylık vadeye sahip ödeme planı için konut kredisi faiz oranı yüzde 0,99 olarak açıklanmıştır.

 

AnadoluBank Konut Kredisi Faiz Oranları

AnadoluBank’tan 10 senelik ödeme planı yani 120 ay vade karşılığında konut kredisi almak isteyen müşterilere yüzde 0,99 konut kredisi faizi uygulaması yapılmaktadır.

Aynı bankada 5 sene süreyi içeren yani 60 aylık vadeye sahip ödeme planı için konut kredisi faiz oranı yüzde 0,99 olarak açıklanmıştır.

 

Odeabank Konut Kredisi Faiz Oranları

Odeabank’tan 10 senelik ödeme planı yani 120 ay vade karşılığında konut kredisi almak isteyen müşterilere yüzde 1,03 konut kredisi faizi uygulaması yapılmaktadır.

Aynı bankada 5 sene süreyi içeren yani 60 aylık vadeye sahip ödeme planı için konut kredisi faiz oranı yüzde 0,99 olarak açıklanmıştır.

 

HSBC Konut Kredisi Faiz Oranları

HSBC’den 10 senelik ödeme planı yani 120 ay vade karşılığında konut kredisi almak isteyen müşterilere yüzde 1,06 konut kredisi faizi uygulaması yapılmaktadır.

Aynı bankada 5 sene süreyi içeren yani 60 aylık vadeye sahip ödeme planı için konut kredisi faiz oranı yüzde 0,99 olarak açıklanmıştır.

 

Akbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Akbank’tan 10 senelik ödeme planı yani 120 ay vade karşılığında konut kredisi almak isteyen müşterilere yüzde 1,06 konut kredisi faizi uygulaması yapılmaktadır.

Aynı bankada 5 sene süreyi içeren yani 60 aylık vadeye sahip ödeme planı için konut kredisi faiz oranı yüzde 0,99 olarak açıklanmıştır.

 

Finansbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Finansbank’tan 10 senelik ödeme planı yani 120 ay vade karşılığında konut kredisi almak isteyen müşterilere yüzde 0,99 konut kredisi faizi uygulaması yapılmaktadır.

Aynı bankada 5 sene süreyi içeren yani 60 aylık vadeye sahip ödeme planı için konut kredisi faiz oranı yüzde 0,99 olarak açıklanmıştır.

Dipnot: Finansbank resmi web sitesinde iki farklı faiz oranı göstermektedir. Bankanın sitesindeki bazı sayfalarda yukarıdaki vadeler için konut kredisi faizleri yüzde 1,07 olarak duyurulmuştur.

Garanti Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Garanti Bankası’ndan 10 senelik ödeme planı yani 120 ay vade karşılığında konut kredisi almak isteyen müşterilere yüzde 1,07 konut kredisi faizi uygulaması yapılmaktadır.

Aynı bankada 5 sene süreyi içeren yani 60 aylık vadeye sahip ödeme planı için konut kredisi faiz oranı yüzde 0,99 olarak açıklanmıştır.

 

Kuveyt Türk Konut Kredisi Faiz Oranları

Kuveyt Türk Bankası’ndan 10 senelik ödeme planı yani 120 ay vade karşılığında konut kredisi almak isteyen müşterilere yüzde 1,09 konut kredisi faizi uygulaması yapılmaktadır.

Aynı bankada 5 sene süreyi içeren yani 60 aylık vadeye sahip ödeme planı için konut kredisi faiz oranı yüzde 0,99 olarak açıklanmıştır.

 

ING Bank Konut Kredisi Faiz Oranları

ING Bank’tan 10 senelik ödeme planı yani 120 ay vade karşılığında konut kredisi almak isteyen müşterilere yüzde 1,12 konut kredisi faizi uygulaması yapılmaktadır.

Aynı bankada 5 sene süreyi içeren yani 60 aylık vadeye sahip ödeme planı için konut kredisi faiz oranı yüzde 1,01 olarak açıklanmıştır.

 

İŞ Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

İŞ Bankası’ndan 10 senelik ödeme planı yani 120 ay vade karşılığında konut kredisi almak isteyen müşterilere yüzde 1,19 konut kredisi faizi uygulaması yapılmaktadır.

Aynı bankada 5 sene süreyi içeren yani 60 aylık vadeye sahip ödeme planı için konut kredisi faiz oranı yüzde 1,19 olarak açıklanmıştır.

 

Yapı Kredi Konut Kredisi Faiz Oranları

Yapı Kredi bankasından 10 senelik ödeme planı yani 120 ay vade karşılığında konut kredisi almak isteyen müşterilere yüzde 1,12 konut kredisi faizi uygulaması yapılmaktadır.

Aynı bankada 5 sene süreyi içeren yani 60 aylık vadeye sahip ödeme planı için konut kredisi faiz oranı yüzde 1,12 olarak açıklanmıştır.

 

Denizbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Denizbank’tan 10 senelik ödeme planı yani 120 ay vade karşılığında konut kredisi almak isteyen müşterilere yüzde 1,14 konut kredisi faizi uygulaması yapılmaktadır.

Aynı bankada 5 sene süreyi içeren yani 60 aylık vadeye sahip ödeme planı için konut kredisi faiz oranı yüzde 1,01 olarak açıklanmıştır.

 

Not: Bankaların konut kredisi faiz oranları Ekim 2016 tarihinde yapılan araştırmalara göre girilmiştir. İlerleyen ay ve yıllarda bankalar konut kredisi faiz oranlarında ani değişikliklere gidebilir.

 

Bütün Bankaların Konut Kredisi Ekspertiz Ücretleri

Yukarıdaki faiz oranları gibi bütün bankaların konut kredisi ekspertiz ücretleri de Ekim 2016 dönemindeki raporlardan alınmıştır.

Ekspertiz ücretleri il – ilçe, evin metrekaresi gibi özelliklere göre farklılık gösterebilmektedir.

Aşağıdaki listeyi inceleyerek konut kredisi ekspertiz ücreti hesaplamakla uğraşmadan ücretler konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

Denizbank konut kredisi ekspertiz ücreti

Denizbank’ın resmi internet sitesinde ekspertiz ücretinin 700 Türk Lirası olduğu bilgisi paylaşılmış.

 

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) konut kredisi ekspertiz ücreti

Türkiye Ekonomi Bankası ise ekspertiz ücretinin il ve ilçeye göre değişiklik gösterebileceğini hatırlatıp fiyatı 508 TL olarak açıklamış.

Vakıfbank konut kredisi ekspertiz ücreti

Vakıfbank’ın resmi sitesinde 100.000 Türk Lirası’nın altındaki konut kredileri için 800 TL ekspertiz ücreti istendiği bilgisi paylaşılmış. Banka, fiyatın ortalama olarak belirtildiğini evin konumu ve büyüklüğüne göre ekspertiz ücretinin değişim gösterebileceğini de eklemiş.

Halkbank konut kredisi ekspertiz ücreti

Halkbank ise resmi web sitesinde yaklaşık ekspertiz ücreti için 650 Türk Lirası kadar değer biçmiş.

Ziraat Bankası konut kredisi ekspertiz ücreti

Ziraat Bankası’nın web sitesinde ekspertiz ücreti alanı boş bırakıldığı için bankadan bilgi almanız gerekmektedir.

Anadolubank konut kredisi ekspertiz ücreti

Anadolubank’ın internet sitesindeki verilere göre, banka konut kredisi için 415 TL ile 2200 TL arasında ekspertiz ücreti biçiyor.

Odeabank konut kredisi ekspertiz ücreti

Odeabank’ın resmi intenet sitesine göre ekspertiz ücreti 460 Türk Lirası.

Akbank konut kredisi ekspertiz ücreti

Akbank, spesifik örnek vererek konut kredisi ekspertiz ücretini duyurmayı tercih etmiş. Buna göre, 500 metrekarelik bir ev için 10 yıl vadeli ev kredisi almak isteyen müşteriler 550 Türk Lirası ekspertiz ücreti ödeyecek. Banka ekspertiz ücreti için üst limiti 2000 Türk Lirası olarak duyurdu.

Finansbank konut kredisi ekspertiz ücreti

Finansbank ise konut kredisi alacak olan tüketicilerden 507 TL ile 1502 TL arasında bir ekspertiz ücreti talep ediyor.

Garanti Bankası konut kredisi ekspertiz ücreti

Garanti Bankası’nın resmi sitesindeki verilere göre, banka konut kredisi ekspertizi için en fazla 750 Türk Lirası ücret talep ediyor.

Kuveyt Türk konut kredisi ekspertiz ücreti

Kuveyt Türk’ten konut kredisi çekmek istiyorsanız 631 Türk Lirası ekspertiz ücretini gözden çıkarmanız gerekiyor.

Yapı Kredi konut kredisi ekspertiz ücreti

Yapı Kredi’nin resmi sitesine göre, bu bankadan konut kredisi almak isteyenler en az 508 Türk Lirası ekspertiz ücreti ödeyecekler.

Abank konut kredisi ekspertiz ücreti

Abank’tan konut kredisi çekmek isteyen tüketicilerden 325 Türk Lirası ile 1500 Türk Lirası arasında konut kredisi ekspertiz ücreti alınıyor.

İNG Bank konut kredisi ekspertiz ücreti

ING Bank, 600 Türk Lirası karşılığında konut kredisi ekspertizinin yapılacağı bilgisini paylaşmış.

İŞ Bankası konut kredisi ekspertiz ücreti

İş Bankası’nın sitesindeki verilere göre 750 TL’lik ekspertiz ücreti söz konusu. Fakat bu rakama ilave masraflar da çıkabilir.

Albaraka konut kredisi ekspertiz ücreti

AlBaraka, konut kredisi çekecek tüketicilerine ortalama 650 Türk Lirası ekspertiz masrafı ile karşılaşacaklarını duyurdu.

 

Konut Kredisi Hesaplama

Vakıfbank Konut Kredisi Hesaplama

Vakıfbank’ın sitesinde de aşağıdaki bağlantıya gittikten sonra konut kredisi vade ve tutar bilgilerini girdikten sonra hesaplamanız mümkün.

Vakıfbank konut kredisi hesaplama sayfası için TIKLAYINIZ!

 

Ziraat Bankası Konut Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası’nın hesaplama sayfasına girince karşınıza tüketici kredisi – konut kredisi ve taşıt kredisi hesaplamaya yönelik üç farklı seçenek çıkıyor. Konut kredisine tıkladıktan sonra ödeme sıklığı, konut kredisi miktarı, vade gibi seçenekleri kendinize uygun şekilde doldurup hesaplama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası konut kredisi hesaplama işlemi için TIKLAYINIZ!

Denizbank Konut Kredisi Hesaplama

Denizbank’ın resmi internet sitesinden kredi hesaplaması yapmak için aşağıdaki bağlantıya gidin. Daha sonra karşınıza gelen sayfada “bireysel kredi hesaplama” kısmına gelin ve karşınıza çıkan yeni pencerede konut kredisi tipini seçtikten sonra vade ve kredi tutarı hakkında istediğiniz rakamları girip hesaplama işleminizi yapabilirsiniz.

Denizbank konut kredisi hesaplama sayfası için TIKLAYINIZ!

 

Halkbank Konut Kredisi Hesaplama

Halkbank, konut kredisi hesaplama işlemi için aşağıdaki bağlantıya tıklamanız yeterli.

Halkbank konut kredisi hesaplama için TIKLAYINIZ!

HSBC Konut Kredisi Hesaplama

HSBC’nin hesaplama sayfasına gittikten sonra konut kredisi türünü seçip vade ve kredi tutarı konusunda istediğiniz rakamları girip hesaplamaları yapabilirsiniz.

HSBC konut kredisi hesaplama sayfası için TIKLAYINIZ!

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) Konut Kredisi Hesaplama

Aşağıdaki bağlantıdan konut kredisini seçtikten sonra arzu ettiğin kredi miktarı ve vadeyi girerek hesaplamayı yapabilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankası – TEB konut kredisi hesaplama için TIKLAYINIZ!

AnadoluBank konut kredisi hesaplama

Aşağıdaki bağlantıdan seçenekler arasında kredi tipi olarak “konut”u seçip vade ve tutar hakkında kafanızdaki verileri girerek konut kredisi hesaplamanızı yapabilirsiniz.

AnadoluBank konut kredisi hesaplama için TIKLAYINIZ!

Odeabank Konut Kredisi Hesaplama

Kredi seçenekleri arasından konut kredisini seçtikten sonra hesaplamanızı yapabilirsiniz.

Odeabank konut kredisi hesaplama sayfası için TIKLAYINIZ!

Akbank Konut Kredisi Hesaplama

Aşağıdaki bağlantı vasıtasıyla Akbank’ın hesaplama aracına ulaştığınızda karşınıza çıkan ekran ihtiyaç kredisi hesaplama yöneliktir. Siz ev ikonuna basıp konut kredisi bölümüne gidebilirsiniz. Sayfaya ulaştıktan sonra vade ve kredi tutarı konusunda kafanızdaki rakamları yazıp hesaplamanızı yapabilirsiniz.

Akbank konut kredisi hesaplama sayfası için TIKLAYINIZ!

QNB Finansbank Konut Kredisi Hesaplama

Önceki adıyla Finansbank, yeni ismiyle QNB Finansbank olan bankanın konut kredisi hesaplama sayfası için aşağıdaki bağlantıya gitmeniz gerekmektedir.

QNB Finansbank konut kredisi hesaplama sayfası için TIKLAYINIZ!

Garanti Bankası Konut Kredisi Hesaplama

Garanti Bankası’nın resmi sitesinde yer alan hesaplama bölümünden vade ve kredi tutarını girip hesaplama yapabilirsiniz.

Garanti Bankası konut kredisi hesaplama sayfası için TIKLAYINIZ!

ING Bank Konut Kredisi Hesaplama

ING Bank’ın resmi sitesinde yer alan konut kredisi bölümüne aşağıdaki bağlantı vasıtasıyla gidip “konut kredisi hesaplama aracı”na tıklayarak işlemlerinizi yapabilirsiniz.

ING Bank konut kredisi hesaplama sayfası için TIKLAYINIZ!

İş Bankası Konut Kredisi Hesaplama

İş Bankası’nın resmi internet sitesindeki hesaplama aracına girdikten sonra ev kredisi tercihini tıklayıp vade ve kredi tutarı hakkında arzu ettiğiniz rakamları yazıp hesaplamanızı bitirebilirsiniz.

İş Bankası konut kredisi hesaplama sayfası için TIKLAYINIZ!

Yapı Kredi Konut Kredisi hesaplama

Yapı Kredi’nin hesaplama aracında ilk olarak müşteri tipinden bireyseli daha sonra da kredi türünden konut kredisini seçiyorsunuz ve hesaplamanızı yapıyorsunuz.

Yapı Kredi konut kredisi hesaplama sayfası için TIKLAYINIZ!

Kuveyt Türk Konut Kredisi Hesaplama

Aşağıdaki bağlantıya tıkladıktan sonra açılan Kuveyt Türk bankasına ait konut kredisi hesaplama sayfasından konut kredisi tipini seçip taksit sayısı ve finansman tutarı bilgilerini girdikten sonra hesaplamanızı yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk konut kredisi hesaplama sayfası için TIKLAYINIZ!

Albaraka Türk Katılım Bankası Konut Kredisi Hesaplama

Albaraka Türk’ün aşağıdaki bağlantıda yer alan hesaplama araçları bölümüne girdikten sonra finansman türü bölmesinden konut kredisi tipini seçtikten sonra vade ve finansman tutarı konusunda aklınızdaki rakamları girerek hesaplama işlemini yapabilirsiniz.

Albaraka konut kredisi hesaplama sayfası için TIKLAYINIZ!

Konut Kredisi Hesaplama!