Kredi Hesaplama | Sen iste o hesaplasın!

Kredi Hesaplama

Bankaların verdiği krediler, günümüzde insanların vazgeçilmezleri haline geldi. Dört haneli maaşlarla konut ya da taşıt alırken toplu para bulmakta zorlanan tüketiciler, küçük ihtiyaçlarını karşılamak için de zaman zaman toplu para sıkıntısı yaşamaktadır. Bu yüzden konut kredisi, taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisi için bankalara başvurular son on yılda büyük oranda artmıştır. İnsanlar kredi hesaplaması yaparken bazı kısıtlamalarla karşı karşıya gelir, bankaların koyduğu limitlere uygun olmayan kişiler bu kredilerden faydalanamaz. Bu sayfada kredilere dair kısıtlar ile bütün bankaların kredi hesaplamalarına ulaşabilirsiniz.

Konut Kredisi Hesaplamada Kısıtlar

Konut kredisi çekmek için bankaya başvuru yaparken aylık gelirinizi beyan eden bir belge sunarsınız. Bankanın sizi krediye uygun görmesi için, aylık gelirinizin beyan edeceğiniz vade içerisinde çektiğiniz krediyi geri ödemeye uygun olması gerekmektedir. Yani konut kredisi çekerken karşılaşacağınız ilk kısıtlama aylık gelirinize uygun olmayan meblağlara denk düşen konutları satın almak istediğinizde karşınıza çıkacaktır.

Örnek vermek gerekirse bir hanenin aylık geliri üç bin lira ise, bu hane halkı iki buçuk milyon liralık bir ev için konut kredisi çekemez. Bankanın uygun görmesi halinde iki yüz bin liralık bir ev için kredi çekmesi daha muhtemeldir.

Öte yandan konut kredisi, satın alacağınız evin ederinin yüzde yetmiş beşi ile kısıtlıdır. Yani geriye kalan yüzde yirmilik ev parasını siz nakit olarak ya da farklı şekilde borçlanmalar ile meşgul olarak kapatmak durumunda kalırsınız. Yüzde yetmiş beşlik oran bankadan bankaya değişiklik gösterse de bu değişiklik gösterme durumu çok istisnadır.

Eğer ki satın almak istediğiniz konut, inşaat halinde ise ve inşaat şirketinin banka ile anlaşması yoksa inşaatın yüzde seksenini tamamlanmış olması, konut kredisi verilirken dikkat edilen hususlardandır.

İhtiyaç Kredisi Hesaplamada Kısıtlar

Bankalar, tüketicilerine ihtiyaç kredisi verirken maaşlarının on iki ila on beş katı kadar üst limit koymaktadırlar. Kira gibi aylık gelire ek katkı sağlayacak durumunuz varsa bunu bankaya ispat etmeniz halinde üst kısıtlama biraz daha ileri noktaya taşınacaktır.

İhtiyaç kredilerinde 36 aylık bir geri ödeme vadesi bulunmaktadır.

İhtiyaç kredisi çekerken, aylık ödemeleri aylık gelirinin yarısını geçmeyen tüketiciler daha şanslıdır. Diğer borçları yüzünden aylık gelirinin yarısını başka yerlere vermek zorunda kalan tüketiciler bankalar tarafından pek tercih edilmez, riskli sınıfta görülürler.

Bazı bankalar ihtiyaç kredilerinde alt ve üst limit uygulamaktadır. Ortalama limit 1000 TL ile 10000 TL arasında değişmekte, yer yer bu sayıların altına inmekte ve üstüne çıkmaktadır.

Taşıt Kredisi Hesaplamada Kısıtlar

Taşıt kredisi için sıfır kilometre araçlarda sıkıntı çıkmazken, beş yaşını geçmiş ikinci el araçlar için taşıt kredisi almak pek kolay değildir.

Taşıt kredisinde ikinci el araçlar için bankalar kefil isteyebilmektedir.

Alacağınız taşıtın parası, aylık geliriniz ile vaat ettiğiniz vade içerisinde ödeyebileceğiniz bir krediye denk düşmezse taşıt kredisi alırken sorunla karşılaşmanız muhtemeldir.

Bankaların Kredi Hesaplamaları

Bankaların resmi internet sitelerinde, çekmek istediğiniz kredi türünü seçtikten sonra almak istediğiniz kredi tutarını yazıp ödeme sıklığınızı ya da size uygun olan vadeyi belirledikten sonra kredi hesaplamasını yapmış oluyorsunuz.

Ziraat Bankası Kredi Hesaplama

Sayfaya girdikten sonra tüketici kredisi, konut kredisi ya da taşıt kredisi seçeneklerinden size uygun olanı seçip kredi hesaplama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası kredi hesaplama için TIKLAYINIZ!

Halkbank Kredi Hesaplama

Halkbank, üç kredi için de ayrı ayrı sayfalar açmıştır. Kredi sayfalarına girdikten sonra en altta yer alan “taksit tutarı hesaplamak için tıklayınız” linkine tıklamanız gerekmektedir.

Halkbank konut kredisi hesaplama için TIKLAYINIZ!

Halkbank ihtiyaç kredisi hesaplama için TIKLAYINIZ!

Halkbank taşıt kredisi hesaplama için TIKLAYINIZ!

Vakıfbank Kredi Hesaplama

Vakıfbank’ın hesaplama aracından istediğiniz krediyi seçtikten sonra vade, tutar, taksit periyodu ve ödemesiz döneme dair size uygun olan rakamları girip kredi hesaplamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank kredi hesaplama sayfası için TIKLAYINIZ!

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) Kredi Hesaplama

Türkiye Ekonomi Bankası’nın resmi sitesinde, pratik ihtiyaç kredisi, ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi olmak üzere dört seçenek bulunmaktadır. Aşağıda verdiğimiz linke tıklayarak size uygun olan krediyi seçtikten sonra kredi tutarı ve vade miktarını girip kredi hesaplama işleminizi nihayete erdirebilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankası – TEB kredi hesaplama için TIKLAYINIZ!

AnadoluBank kredi hesaplama

Bu bankanın kredi hesaplama işlemleri ise ferdi kredi, konut kredisi ve taşıt kredisi olmak üzere üç dal üzerinden yapılmaktadır. Ferdi kredi çekmek istiyorsanız ihtiyacınız olan kullanım türünü işaretledikten sonra vade, tutar ve döviz tipi ile alakalı sizin kafanızdaki verileri girerek hesaplamayı yapabilirsiniz. Konut kredisi ve taşıt kredisinde kullanım türü konusunda size çoklu bir tercih sunulmayacaktır. Çünkü krediyi konut ya da taşıt için kullanacağınız malumdur.

AnadoluBank kredi hesaplama için TIKLAYINIZ!

Odeabank Kredi Hesaplama

Odeabank’ın resmi internet sitesinde yer alan hesaplama araçları bölümünde dört tip kredi için hesaplama yapma şansınız var. Bu kredi tipleri ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi ve taksitli ticari kredidir. Arzu ettiğiniz kredi tipini işaretledikten sonra karşınıza çıkan pencereden vade ve kredi miktarını beyanı yapınca kredi hesaplamanız otomatik olarak yapılmaktadır.

Odeabank kredi hesaplama sayfası için TIKLAYINIZ!

HSBC Kredi Hesaplama

HSBC’nin bireysel kredi hesaplamaları yapmaya yarayan hizmeti ile kredi türünüzü seçtikten sonra vade ve kredi tutarını belirleyip kredi bedelinizi hesaplama işleminizi sonlandırabilirsiniz.

HSBC kredi hesaplama sayfası için tıklayın.

Akbank Kredi Hesaplama

Akbank’ın resmi internet sitesi üzerinden kredi hesaplaması sayfasına girdiğinizde karşınıza otomatik olarak ihtiyaç kredisi hesaplama işlemi gelmektedir. İhtiyaç kredisi hesaplama başlığının hemen altında yer alan ev ikonunu ya da araba ikonunu seçerek konut kredisi ya da taşıt kredisi için hesaplama sayfalarına ulaşabilirsiniz. Kredi tipini seçtikten sonra yine vade ve kredi miktarı bilgilerini girip kredi hesaplama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Akbank kredi hesaplama sayfası için TIKLAYINIZ!

QNB Finansbank Kredi Hesaplama

Eski adıyla Finansbank, yeni adıyla QNB Finansbank üzerinden kredi hesaplamaları yapmak için ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi adına farklı farklı sayfalara gitmek zorundasınız.

QNB Finansbank ihtiyaç kredisi hesaplama sayfası için TIKLAYINIZ!

QNB Finansbank konut kredisi hesaplama sayfası için TIKLAYINIZ!

QNB Finansbank taşıt kredisi hesaplama sayfası için TIKLAYINIZ!

Garanti Bankası Kredi Hesaplama

Garanti Bankası’nın resmi sitesi üzerinden kredi hesaplaması işlemi gerçekleştirmek için her kredi tipi için farklı sayfalarda gitmek zorundasınız.

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi hesaplama sayfası için TIKLAYINIZ!

Garanti Bankası taşıt kredisi hesaplama sayfası için TIKLAYINIZ!

Garanti Bankası konut kredisi hesaplama sayfası için TIKLAYINIZ!

ING Bank Kredi Hesaplama

ING Bank’ın resmi internet sitesi üzerinden kredi hesaplama işlemi yapmak için her kredi tipinin ilgili sayfasında kredi tipiyle ilgili “hesaplama aracı” ifadesinin geçtiği yazıya tıklamanız ve istenen bilgileri girmeniz yeterli.

ING Bank ihtiyaç kredisi hesaplama sayfası için TIKLAYINIZ!

ING Bank konut kredisi hesaplama sayfası için TIKLAYINIZ!

ING Bank taşıt kredisi hesaplama sayfası için TIKLAYINIZ!

İş Bankası Kredi Hesaplama

İş Bankası resmi web sitesi üzerinden kredi hesaplaması yapmak için aşağıda verilen linke tıkladıktan sonra ilgilendiğiniz kredi tipi hangisi ise onu seçtikten sonra ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ya da ev kredisi için vade ve kredi tutarı bilgilerini girip işlemi tamamlıyorsunuz.

İş Bankası kredi hesaplama sayfası için TIKLAYINIZ!

Yapı Kredi kredi hesaplama

Yapı Kredi’nin internet sitesinden kredi hesaplaması yaparken önce müşteri tipini, sonra kredi türünü işaretliyorsunuz. Kredi hesaplama sayfasında herhangi bir kampanya varsa o kampanyayı seçmeniz halinde kredi hesabınızda ne tür değişimlerin olacağı da gösteriliyor. Kredi vadesi ve arzu ettiğiniz kredi tutarını girdikten sonra kredi hesabınız karşınıza çıkıyor.

Yapı Kredi kredi hesaplama sayfası için TIKLAYINIZ!

Denizbank Kredi Hesaplama

Denizbank’ın web sitesi üzerinden hesaplama araçları bölümünden kredi hesaplaması yapmak için aşağıdaki linke tıklayın. Ardından karşınıza çıkan sayfada “bireysel kredi hesaplama” bölümünü seçin, açılan yeni pencerede size uygun kredi tipi, vade seçenekleri ve kredi tutarını girdikten sonra kredi hesaplama işleminizi tamamlamış oluyorsunuz.

Denizbank kredi hesaplama sayfası için TIKLAYINIZ!

Kuveyt Türk Kredi Hesaplama

Kuveyt Türk bankasının resmi sitesi üzerinden kredi hesaplaması yapmak için aşağıda verilen linke tıkladıktan sonra karşınıza çıkan sayfada ne kredisi almak istediğinizi işaretleyip finansman tutarı ve taksit sayısı bilgilerini de girerek sonuca ulaşabilirsiniz.

Kuveyt Türk kredi hesaplama sayfası için TIKLAYINIZ!

Albaraka Türk Katılım Bankası Kredi Hesaplama

Albaraka’nın resmi sitesi üzerinden kredi hesaplaması yapmak için sayfayı açtıktan sonra finansman türü bölümünden size uygun kredi tipini seçip, finansman tutarı ve vade seçeneklerini de kafanızdaki sayılara uygun olarak doldurup kredi hesaplaması işleminizi tamamlamış oluyorsunuz.

Albaraka kredi hesaplama sayfası için TIKLAYINIZ!

Kredi Hesaplama!