Rus Takvimi ile Cinsiyet Hesaplama | Sen iste o hesaplasın!

Rus Takvimi ile Cinsiyet Hesaplama

Çocuk bekleyen anne ve babaların, annenin hamilelik dönemi sırasında en çok merak ettiği konulardan biri de bebeğin cinsiyetidir. Her bir kültür ve toplumda bebeklerin cinsiyetlerine farklı anlamlar yüklenmiştir. Bu bir yana tüm bu farklı kültürle sahip olan toplumların da bebeklerin cinsiyetini belirleme konusunda uygulamış ve uygulamakta oldukları çeşitli yol ve yöntemler bulunmaktadır. Çeşitli yiyeceklerin erkek bebek doğmasına yol açacağına, kimi şeylerden uzak durmanın dişi bebek doğmasına yol açacağına ve buna benzer birçok farklı spekülasyona rastlamamız mümkündür. Bununla birlikte yine aynı şekilde bebek cinsiyeti tahmin etme konusunda da birçok farklı yöntem uygulanmaktadır.

Örneğin ülkemizde karnın şekli sivri olduğu takdirde doğacak olan bebeğin erkek cinsiyetine sahip olacağı ve karnın şekli yuvarlak olduğu takdirde de kız cinsiyetine sahip bir bebek doğacağı düşünülmektedir. Bununla birlikte annenin güzelleşmesi ve yüzük testi gibi yöntemler kullanılarak da bebeğin cinsiyeti tahmin edilmeye ve öğrenilmeye çalışılır. Bebeklerin cinsiyeti, esasında döllenme sırasında belli olmaktadır. Bunun tespit edilebilmesi için genetik testlerin yapılması gerekmektedir. Bu tür testler ile birlikte bebeğin cinsiyetini öğrenebilmek için günümüz teknoloji şartlarında yaklaşık 16 hafta beklenmesi gerekmektedir. 16 haftanın ardından bebeğin cinsiyetini ultrason yardımıyla tespit etmek mümkün olacaktır.

Her ne kadar bilimsel yollardan şaşılması pek de doğru olmayacak olsa da anne ve babaların kimi zaman meraklarına yenik düşerek bu tür yolları denediği görülür. Esasında herhangi bir zararı olmayan bu yöntem ile birlikte bebeğin cinsiyetinin gerçekten doğru bir şekilde tespit edilebileceği kesin olmamakla birlikte bunu ispat edecek herhangi bir kanıt da yoktur. Fakat yine de cinsiyet tahmin etme konusunda kullanılmakta olan birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden biri de ailelerin internet üzerinden kolaylıkla bulabileceği rus takvimi ile cinsiyet hesaplama konusudur.

Rus Takvimi Nedir?

Rus takviminde, anne ve babanın doğum tarihi ile birlikte annenin en son adet olduğu tarih baz alınır. Böylece rus takvimi ile cinsiyet hesaplama işlemleri yapılarak doğacak olan bebeğin cinsiyeti tahmin edilmeye çalışılır. Rus takvimi kullanılarak yapılacak olan işlemlerde bilgilerin doğru bir şekilde girilmesi, özellikle de ay ve gün konusunda herhangi bir hata yapılmaması gerekmektedir. Zira gün ve ay bölümleri genellikle karıştırılan bir husustur. Bu girilecek olan yıl bilgisi hususuna çeşitli hatalar yapılmasının makul olduğu anlamına gelmemektedir. Gireceğiniz her bir bilginin doğru olması yapacağınız hesaplama işleminin de doğruluk payını artıracaktır. Rus takvimi ile cinsiyet hesaplama yöntemini kullanan birçok anne adayının, meraklı bir şekilde denediği ve büyük bir çoğunluğunun da bu yöntemden olumlu sonuç aldığı bir hesaplama işlemidir.

Her ne kadar günümüzde bebeğin 16 haftalık olmasınına ardından ultrason kullanılarak kolay bir şekilde cinsiyeti belirlenebiliyor olsa da bu tür bebeğin cinsiyetini hesaplama yöntemleri çok eski zamanlardan beri kullanılmakta olan yöntemlerdir.

Rus Takvimi Neye Göre Belirlenir?

Rus takvimi ile cinsiyet hesaplama işlemlerinin esas aldığı konu anne ve babanın sahip olduğu hücre yenilenmesinin tahmin edilmesine dayanmaktadır. Bu takvim tam anlamıyla geleneksel bir yöntem olmak ile birlikte bilimsel açıdan herhangi bir kanıtlanabilirliği yoktur. Fakat Rus takvimi ile yüksek oranlarda doğru sonuç alan kişilerin varlığı da diğer insanların bu yöntemi kullanması konusunda bir teşvik olmaktadır. Bir benzeri olan Çin takviminde olduğu gibi Rus takvimi de kesin bir sonuç vermemektedir. Bununla birlikte bu yöntem doğru tarihlerin girilmesinin ardından bebeğin cinsiyeti hakkında eğlenceli ipuçları elde etmenizi sağlayacaktır.

Her Yıl Sonuçlar Değişiyor Mu?

Hem anne hem de babanın doğum günleri esas alındığı ve annenin en son geçirmiş olduğu adetin tarihi de dikkate alındığı için, sonuçlar genel itibarı ile değişikliğe uğramaktadır. Zira her ay ve yılda adet tarihi de değişikliğe uğrar. Bu nedenle aynı kişinin Rus takvimi ile cinsiyet hesaplama işlemlerini farklı iki yılda yapması halinde aynı sonuçları alması mümkün değildir. Bu nedenle de eski bilgileri değil yeni bilgileri kullanması en doğru sonucu vermesi açısından önemli bir husustur. Bu sebeplerden dolayı da Rus takvimi ile cinsiyet hesaplama işlemleri her ay ve her yıl değişikliğe uğramaktadır.

Rus Takvimi ile Cinsiyet Hesaplama İşlemleri Nasıl Yapılır?

Rus Takvimi ile Cinsiyet Hesaplama işlemlerini bireylerin bizzat kalem ve kağıt kullanarak gerçekleştirmesi oldukça zor olacaktır. Bu nedenle kısa bir süre içinde sitemizde de yer alacak olan Rus Takvimi ile Cinsiyet Hesaplama programını kullanabileceğiniz gibi internet üzerinde yer alan Rus Takvimi ile Cinsiyet Hesaplama programlarını da tercih etmeniz mümkündür. Rus Takvimi ile Cinsiyet Hesaplama konusunda dikkat edilmesi gereken konulardan biri de, bireylerin kimliklerinde yer alan doğum tarihleri değil gerçek doğum tarihlerinin girilmesi gerektiğidir. Yani anne ve babaya ait doğum tarihinin gerçek doğum tarihi olmaması halinde bu yöntemin doğru bir sonuç vermeyeceği söylenmektedir. Bununla birlikte son adet tarihinin de doğru bir şekilde girilmesi, hamilelik başlangıcının hesaplanabilmesi açısından kullanılacağı için önem taşımaktadır. Tüm tarihler doğru bir şekilde girildikten sonra tek yapılması gereken şey Hesapla tuşuna basmak olacaktır. Böylece Rus Takvimi ile Cinsiyet Hesaplama işlemleri sonucunda yeni doğacak olan bebeğinizin erkek mi kız mı olacağını öğrenmiş olursunuz. Fakat bir kez daha hatırlatmak isteriz ki, bu yöntemin herhangi bir bilimsel geçerliliği bulunmamaktadır. Bu nedenle de bu yönteme bel bağlanılarak, daha sonra neden hesaplamada bir sorun çıktı diye düşünmeniz ve üzülmeniz doğru olmayacaktır.

Rus Takvimi ile Cinsiyet Hesaplama!