Yükselen Burç Hesaplama | Sen iste o hesaplasın!

Yükselen Burç Hesaplama

Gökyüzünde görünen 21 yıldız bloğunu ifade eden burçlar, otuzar derecelik açılarla dünyanın etrafını sararlar. Yükselen burç da dünyanın dönüşü nedeniyle doğduğunuz anda ve yerde doğu ufuk çizgisinde görülen yıldız grubu olarak tanımlanmaktadır. Yükselen burç hesaplama konusunun detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Yükselen Burç Hesaplama Nasıl Yapılır?

Yükselen burç hesaplaması yapılırken bazı matematiksel formüller ve kimi tablolar kullanılır. Yükselen burcun doğru hesaplanabilmesi için doğum tarihini ve doğum saatini tam olarak bilmek gerekir. Yükselen burç meselesinde değişimler ortalama ikişer saat aralığında yaşandığı için doğum saatini konusunda maksimum iki saatlik yanılma payınız vardır. Yükselen burç hesaplama konusunda bir diğer önemli faktör ise doğduğunuz konumdur. Konuma ait enlem ve boylam bilgilerinin net bir şekilde verilmesi ile burç doğru olarak hesaplanabilir.

Yükselen Burç Özellikleri

Koç Burcu

İtibar ve güç kazanmaya önem verir. Kendinden emindir, iddialı işlere girmeyi sever. Açık sözlü yapısı ile ön plana çıkar amaçları için yaşar. Hedefe giderken biri onu engellerse çok öfkelenir. Doğal bir girişimcilik yeteneği vardır, kararlıdır. Risk almaktan korkmaz, oldukça cesurdur. Mücadeleye girmeyi sever, rekabetçi bir yapıya sahiptir.

Boğa Burcu

Hayattaki ilk planı finansal konularda kendini güvende hissetmek ve maddiyat açısından güçlü olmaktır. Sakin ve dingin yapıyı sever, bu yapıya ulaşmak için arayış içindedir. Sabırlı olmasının yanı sıra tutucudur. İş bitirici ve becerikli olan yükselen boğalar, mülkiyete de önem vermektedir. Bedensel zevklere kimi zaman kendilerini fazla kaptırırlar. Pazarlık konusunda doğuştan gelen bir yetenekleri vardır.

İkizler Burcu

Yaşamdaki ilk amacı isteklerini yapabilmek ve hareket konusunda özgürlük sahibi olmaktır. Hayat konusunda mantıklı bir tutum sergilerler. Zihinsel açıdan arzuludurlar, öğrenme hevesleri vardır. Merak duyguları yüksektir, her şeyle ilgilenebilirler. İletişim kurmayı çok severler. Yüzeysel ilişkilere sahip olurlar ama etraflarının sürekli insanlarla dolu olmasını da başarırlar. Konuşkandır, koşullara göre davranış sergiler, yön değiştirir.

Yengeç Burcu

İlk hedefi kendisini duygusal açıdan güvenli hissedeceği bir yaşama sahip olmaktır. Duygusal güvencenin yanı sıra maddi güvenceye de önem verir. Evlilik ve ortaklık meselelerine yatkınlığı vardır. Diğer insanlarla ilgilenir ve onları korumak gibi bir davranış içine girer. Geçmiş, önem verdiği konulardan bir tanesidir. Zaman zaman oldukça hassas ve duyarlı olur.  Duygularıyla hareket eder ve karar verir. Evini bir sığınak olarak görür.

Aslan Burcu

Yükseleni aslan olan insanların hayattaki ilk amacı itibar ve güç sahibi olmaktır. Otoriter kişilik sahibidirler. Olaylara damga vurma arzuları vardır. Kendinden emin ve kararlı hareketler sergilerler. Olumsuz yönleri arasında kendini beğenmiş olmak, inatçı olmak ve aşırı gururlu olmak gibi noktalar bulunur. Ukala ve statü düşkünü olabilirler.

Başak Burcu

Maddi açıdan güvende hissedip başkalarına yardım edebilmek gibi güzel bir amaca sahip olan, yükseleni başak olan insanlar pratik bir bakış açısına sahiptirler.  Mükemmeliyetçidirler, kusursuz ve eksiksiz iş çıkarmak için çalışırlar, aynı zamanda beceriklidirler. Olaylar karşısında eleştirel bir bakış açısına sahip olurlar.

Terazi Burcu

Özgürlük isteyen ve denge yaratabilme arzusu olan bu grup diplomatik açıdan uzlaşmacı, farklı bakış açılarını takdir edebildiği için insanlar arasında bir denge ortamı yaratabilen bir yapıya sahiptir. Sosyal becerileri yüksektir. Sanat ve estetik konularına hakimdirler. Arabuluculuk gibi önemli bir özellikleri vardır.

Akrep Burcu

Duygusal açıdan kendini güvende hissedeceği bir ortam oluşturmak ve bu ortamın gizliliğini sağlamak en büyük amaçları arasında yer alır. Diğer insanları etkileyecek kadar çekici ve güçlü bir yapısı vardır. Gücünün farkında olmasının yanı sıra bu gücü nasıl kullanacağını da çok iyi bilir. Dirençlidir ve ayakta kalmayı bilir. Tutkulu bir şekilde sever, zaman zaman önyargılı olabilir. Sabırlı, azimli ve kararlıdır.

Yay Burcu

İtibar ve güç kazanma isteğinin yanı sıra özgürlük hedefleriyle de ön plana çıkarlar. Kendilerini açıkça ifade ederler.  Hayata felsefi açıdan bakarlar. Samimi ve arkadaş canlısı kişilikleri vardır. Yeniliğe açıktırlar, zaman zaman aceleci olsalar da ortama kolay adapte olurlar.

Oğlak Burcu

Maddi açıdan güvende olmak onların en büyük isteğidir. Sorumluluklarını yerine getirmeyi severler. Gerçekçi bir kişilikleri vardır, ayağı yere basan karalar alırlar. Öz disiplini yüksek ve kararlı bir yapıya sahiptirler. Zaman zaman kendilerini yalnız ve soyutlanmış hissederler.

Kova Burcu

Özgürlük ve bilgi konusunda hassasiyetleri vardır. Çağdaş bir düşünce yapısına sahiptirler. Orijinal ve sıra dışı şeylere ilgi duyarlar. Adalet ve doğruluk konusunda hassastırlar. Reform ve teknolojik gelişmeler ilgi alanları arasına girer, bu özellikleri sayesinde ileri görüşlü olabilirler.

Balık Burcu

Yükseleni balık olanlar ad kendilerini duygusal açıdan güvende hissetmek isterler. Ruhsal enginliğe ulaşma arzularının yanı sıra hassas bir kişilikleri vardır. Derin hisler besler ve diğer insanların hislerini anlayabilme potansiyeline sahiptir, empati özellikleri güçlüdür. Merhametli kişiler olarak öne çıkarlar. Sezgileri kuvvetlidir.

Yükselen Burç Hesaplama!